Contact
  • Krepšelis tuščias
Atsisiųsti Dokumentacija
ĮKVĖPIMAS

TURBINŲ MIESTAS

Gyvenamosios turbinos X
8 mw turbina X
OnOffice įkūrėjai X

Norvegija savo energijos reikmes patenkina, naudodama hidroelektrinėse gaminamą energiją, tačiau išlieka poreikis ieškoti alternatyvių energijos šaltinių. Klimato kaita kelia grėsmę hidroelektrinėse gaminamai energijai, nes didelių audrų metu, siekiat išvengti užtvindymo, tenka uždaryti jų vandens telkinius.

Norvegijos sąlygos itin tinka elektros energijai vėjo jėgainėse gaminti. Šalies pakrantė yra ilgiausia ir labiausiai vėjuota Europoje, todėl nėra trukdžių vėjo energijai panaudoti.

Naftos pramonė ir naftos platformų plėtra padėjo sukaupti neįkainuojamų techninių žinių apie sąlygas atviroje jūroje, be to yra galimybė pasinaudoti nemažomis kapitalo investicijomis. Esant tokioms sąlygoms, rekomenduojama derinti hidroelektrinių ir vėjo jėgainių darbą.

Daugelis norvegų skeptiškai žiūri į vėjo energiją, ir toks žmonių požiūris skatina tęsti tyrimus. Architektų biuras onOffice iš Portugalijos, Porto, dirbo šia kryptimi ir palaikė Turbinų miesto idėją.

Idėja

Turbinų miestas yra kelių gyvenamųjų turbinų grandinė vėjo ūkyje, esančiame atviroje jūroje. Turbinose numatyta įkurti viešbučius, muziejus ir mineralinių vandenų kurortus. Viena šių didelių turbinų gali pagaminti 8MW, kai tuo tarpu tik 1MW reikalingas, norint aprūpinti turbiną energija.

Turbinų miesto tikslas – sumažinti išankstinį nusistatymą prieš vėjo jėgainių atviroje jūroje statybą, sukuriant gyvenimą jose ir aplink jas. Turbinų miestas atrodo estetiškai, o vėjo energiją gali išbandyti turistai, mieste dirbantis personalas ir kruiziniais laivais atvykstantys žmonės.

Architektų biuras onOffice įtikinėja Norvegiją pasinaudoti projekto teikiama ekonomine nauda ir panaudoti savo pakrantę inovacijoms bei kūribingumui skatinti. Krantas išliktų nepaliestas, tačiau jūros horizonte būtų matomas Turbinų miestas. Viena iš galimų vietų Turbinų miestui statyti yra Stavangeris - Norvegijos miestas, kurio apleistų teritorijų plotas yra didžiausias ir siekia 60,55% viso miesto ploto.

Jei Turbinų miestas bus įrengtas už Stavangerio pakrantės, jis taps nauju miesto architektūros simboliu, kokiu tapo Eifelio bokštas Paryžiuje. Šio statinio idėja taip pat iš pradžių nebuvo komercinė.

Inspiration_underside_14.jpg

Vizijonieriai

Architektų biuras onOffice buvo įkurtas Porte ir gyvavo nuo 2008 iki 2010 metų. Biurą sudarė keturi partneriai: Joao Vieira Costa ir Ricardo Guedes (Portugalija), Leon Rost (Japonija/ JAV) ir Francesco Moncada (Italija).

Architektų biuro onOffice idėja buvo kurti kažką daugiau nei betoninius statinius. „Architektūrą mes suprantame kaip sąsają, jungiančią baldus bei pramoninį dizainą su miestų veikla ir visuotiniu požiūriu.“ – sako jie. Ekonominių, socialinių ir aplinkos pokyčių sandūroje onOffice savo darbą laiko moraline ir profesine pareiga.