Contact
  • Krepšelis tuščias
Atsisiųsti Dokumentacija
ĮKVĖPIMAS

POVANDENINIS DANGORAIŽIS

hO2+ dangoraižis X
Povandeninis dangoraižis X
BDA studija X

Dėl klimato kaitos jūros lygis kyla ir užima sausumos plotus. HO2+ dangoraižis atrodo logiškas susidariusios problemos sprendimo būdas. Natūralu manyti, jog žmonės pradės kurtis naujuose, jūroje pastatytuose dangoraižiuose. Tokių dangoraižių, kaip ledkalnių, didžioji dalis bus po vandeniu. Žiūrint iš viršaus, jie atrodys tarsi salos – papildomi sausumos plotai Žemėje. Toks statinys bus tarsi povandeninis miestas.

Priešingai nei besistiebiantys į viršų tradiciniai dangoraižiai, HO2+ dangoraižis veržiasi gilyn į jūrą. Statinys suprojektuotas taip, jog jo gyventojai nepriklausytų nuo jokios įprastiniuose projektuose numatytos infrastruktūros ar įrangos.

Tai visiškai autonomiškas, plūduriuojantis mechanizmas, pasižymintis savybėmis ir aplinka, kokių reikia visiškai apsirūpinti įvairiais ištekliais. Plūduriuojantis miestas elektros energijo

Drawings' 460

Povandeniniame dangoraižyje yra vietos gyvybei. Maistas gaunamas iš HO2+ dangoraižyje esančių žemės ir vandens ūkių bei taikant hidroponiką. Be to povandeninio dangoraižio paviršiuje galima užauginti girią, įrengti vėjo jėgaines ir saulės elementus.

Tvarumo strategijų tikslas – sukurti oazę, kuri iš tikrųjų prisidėtų prie aplinkos gerinimo. Idėją atspindi pliuso ženklas pavadinime.

Konstrukcija

Pagrindinis povandeninių dangoraižių projekto tikslas – gaminti papildomus išteklius (energijos, maisto ir deguonies), sukurti vietą žmonėms gyventi, dirbti, ilsėtis bei besikaupiančioms atliekoms tvarkyti. Gyvenamąsias erdves numatyta įrengti pastato dalyje, esančioje arčiausiai vandens paviršiaus, kur natūralus apšvietimas yra geriausias. Čia taip pat galima rasti parduotuves, biurus, muziejus ar sporto bazes. Po gyvenamaisiais aukštais bus įkurdintos laboratorijos, tiriančios povandeninį pasaulį. Šiuose aukštuose iš jūros energijos ir biomasės gaminama elektros energija. Žemutiniai pastato aukštai skirti atliekoms laikyti ir perdirbti.

HO2+ dangoraižio vertikalumas išlaikomas, pritaikius balastinės talpyklos sistemą, sudarytą iš svorių ir talpyklų. Ūseliai, esantys  povandeninio dangoraižio apačioje, banguojant jūrai nuolat juda ir taip sukuria atstojamąją veikiančiai srovei. Biolumiscensiniai ūseliai – vandenyno gyventojų prieglogbstis. Jiems judant, pastatas išlieka vertikalus net ir smarkiai banguojant jūrai, o bangų energija paverčiama elektros energija.

 

Waterscraper 460

Vizionierius

BDA studija (Building Design Art Studios) buvo įkurta architekto Sarly Adr Sakum, kuris taip pat yra ir jos akcininkas. Studijos pavadinimas atspindi ir projekto esmę. Komanda, sudaryta iš įvairių sričių specialistų, detaliai išanalizavo statinio architektūrą, konstrukcijas, meninę išraišką ir pateikė galimybių studiją, kurioje pasiūlė daugybę sprendimų: nuo visiškai paprastų iki itin sudėtingų, nuo konceptualių iki realių, nuo tradicinių iki inovatyvių.