Contact
  • Krepšelis tuščias
Atsisiųsti Dokumentacija
ĮKVĖPIMAS

PALISADO ĮLANKA

Bruklinas X
Viršutinioji Niujorko įlanka X
Palisado įlanka X

Palisado įlankos Niujorke vizija – sujungti triukšmingą didmiestį ir vaizdingą įlanką bei sukurti nepriklausomą nuo klimato kaitos kranto liniją.

Dėl savo geografinės padėties Niujorkas ir jį supančios salos yra ypatingai jautrūs kylančiam vandens lygiui, kurį sukelia Žemės ašigaliuose tirpstantys ledynai. Jūros lygis ir temperatūra kyla, todėl didėja tikimybė, jog Atlanto vandenyne susidarys uraganas. Tik laiko klausimas, kada vanduo pasieks Niujorko krantus.

Dėl klimato kaitos kylantis jūros lygis ir uraganai kelia grėsmę daugeliui pasalio uostamiesčių ir meta iššūkį miestų planavimo specialistams. Atsižvelgdami į susidariusias aplinkybes, Latrobe grupė ir Amerikos architektų institutas organizavo dirbtuves, kurių metu pateikė pasiūlymus, kaip planuojant miestus pasinaudoti kylančiu vandens lygiu ir ne tik apsaugoti juos nuo vandens, bet ir patobulinti.

Dizainas

Buvo pasiūlyta laužytos formos krantas, apsupantis Viršutiniąją Niujorko įlanką, reikšmingai pakeisiantis miesto planą.

Palisade bay 460

Apsiami plotai

Panašiai į natūralius atrodantys dirbtiniai pelkynai įrengiami išilgai Bayonne ir Džersio Niujorke, Red Hook Sunset parke ir Brukline, Gowanus kanale. Jie veikia kaip biofiltrai, sugeria lietaus vandenį bei vandenyje esančius teršalus ir yra tinkamos įvairiems organizmas veistis. Miesto gyventojams – tai skausmas akims, atliekantis žaliųjų plaučių funkciją. 

Bangolaužiai ir pandusai

Bangolaužiai ir pandusai jūroje statomi ant aukštų atramų, kad vandens srovė galėtų laisvai tekėti tarp jų. Šios konstrukcijos veikia kaip slopintuvai, įrengti išilgai kranto, ir gali kompensuoti vandens lygio kitimą.

Salos

Niujorkas ir taip yra apsuptas salų, tokių kaip Ellis ir Laisvės sala. Įrengus dar daugiau salų, bus galima suvienodinti vandens lygį.

Drawings 460

Vizijonieriai

Šiuolaikinio meno muziejaus (Niujorkas) ir kartu veikiančio MoMA PS1 kvietimu, penkios komandos, sudarytos iš įvairių sričių specialistų (architektų, inžinierių ir landšafto architektų), aštuonias savaites trukusiose dirtuvėse ruošė pasiūlymus problemai spręsti. Vėliau šie pasiūlymai buvo eksponuojami.