Contact
  • Krepšelis tuščias
Atsisiųsti Dokumentacija
ĮKVĖPIMAS

KRUIZINIŲ LAIVŲ TERMINALAS

Vidinis uostas X
Plūdrioji konstrukcija X
Koen Olthuis X

Kruizinių laivų terminalas yra vienas iš kelių revoliucinių architektūrinių sprendimų, kuriuos sukūrė olandų architektas ir projektuotojas Koen Olthuis, siekdamas užkirsti kelią užtvindymui bei potvynių ir atoslūgių svyravimams.

Terminalas - tai pakankamai didelis plūdrusis trikampis, galintis priimti tris pačius didžiausius pasaulyje kruzinius laivus. Terminalo konstrukcija numatyta gana toli nuo kranto, todėl jūros dugnas yra pakankamai giliai, kad laivai su didele grimzle galėtų švartuotis prie jos.

Paprasta tradicinė statinio forma nuo kranto atrodo kaip elegantiška, natūrali skulptūra. Terminalas suprojektuotas statyti Dubajuje.

Vidinį uostą sudaro konstrukcija su įspūdinga arka virš įėjimo, kur gali privažiuoti taksi ir nedideli keltai, gabenantys žmones į krantą.

Drawings 460

Konstrukcija

Terminalas – tai save palaikanti konstrukcija, atrodanti tarsi laivas. Terminalo forma ir dydis suteikia jam nepaprasto stabilumo net ir atviroje jūroje ar esant dideliam bangavimui. Visa konstrukcija lynais įtvirtinama jūros duge įrengtuose pamatuose. Virpesių slopintuvai stabilizuoja terminalą horizontalioje plokštumoje, tačiau leidžia jam prisitaikyti prie vertikalių poslinkių. Dešimt procentų pagrindinio stogo paviršiaus užima saulės elementai.

Ypatumai

Plūdrusis kruizinių laivų terminalas – tai nedidelis atskiras pasaulis, kuriame prasideda kelionės prabangiais kruiziniais laivais. Pagrindinė projekto idėja – sukurti nepamirštamus kelionių įspūdžius. Terminalo svečiai gali naudotis viskuo, pradedant konferencijų salėmis, kino teatrais bei parduotuvėmis ir baigiant mineralinių vandenų kurortais, viešbučiais bei restoranais.

Vizijonierius

Koen Olthuis yra olandų architektų firmos Waterstudio.NL įkūrėjas. Siekdamas užkirsti kelią klimato kaitos sukeltiems potvyniams, jis specializuojasi plūduriųjų konstrukcijų srityje.

Jo vizija – visame pasaulyje statyti miestus ant vandens. „Statiški miestai turi pavirsti dinamiškais ir taip prisitaikyti prie klimato pokyčių: užtvindymo ir potvynių bei atoslūgių svyravimų.“

Olandijoje, netoli Hagos, turėtų iškilti pirmasis tokio tipo miestas, vadinamas „Vakariniu miestu“. Jo projektavimo drbams turėtų vadovaus pats Koen Olthuis.

Terminal 460