Contact
  • Krepšelis tuščias
Atsisiųsti Dokumentacija
ĮKVĖPIMAS

ŽALIASISI PLŪDRUSIS MIESTAS

Botaninis miestas X
1000 m aukštis X
Plūdrusis miestas X

Japonų įmonei Shizimu Corporation kilo mintis įrengti vandenyno paviršiuje plūduriuojančias salas, kuriose harmoningai su gamta gali gyventi 40 000 žmonių.

Šiuolaikinių miestų gyventojų tankis yra pagrįstas ekonominiu išsivystymu. Visgi laimė turi būti matuojama nepriklausomai nuo fizinių ir materialių veiksnių. „Botaninis miestas“ buvo mūsų sąlytis su gamta, kaip sveiko gyvenimo vertybių komplektas harmonijoje su ekosistema.

Dizainas

Idėjos esmė – konstrukcija, plūduriuojanti jūros paviršiuje kaip vandens lelija. Ramusis vandenynas yra ideali vieta tokio tipo statiniams, nes jį visus metus pasiekia didelis saulės šviesos kiekis, o taifūnų rizika yra minimali.

„Gėlė“ yra kompaktiškas, energiją taupantis miestas danguje, kurio pagrindo skersmuo siekia 3 km. Maždaug 1000 m aukštyje, temperatūra visus metus siekia 20-28°C. Apsupti vandens ir gamtos čia gali gyventi apie 130 000 žmonių. Čia pat yra moliuskų bei žuvų pilnos lagūnos bei paplūdimiai. Bokštiniai pastatai gali būti pritaikyti naujoms pramonės rūšims, jungiančioms gamtą ir technologiją. Plūdriojoje saloje taip pat lieka vietos sodininkystei.

Miestas techniškai pritaikytas prie natūralios aplinkos. Teigiamas CO2 balansas gali būti pasiektas, atsisakius automobilių, sumažinus elektros energijos poreikius ir naudojant atsinaujinančius energijos šaltinius bei absorbuojant anglies dvideginį į vandenį. Visas maistas gaminamas iš saloje esančių išteklių, o atliekos naudojamos kaip energijos šaltinis.

Vizija

Prieš 200 metų įkurta Shimizy Corporation vadovaujasi Rongo to Soroban (Eiichi Shibusawa Analektai ir Abakas) principais, kuriuose siekiama pusiausvyros tarp Konfucijaus moralinio humanizmo ir ekonomikos teorijų, pavaizduotų kaip abako simbolis. Trumpai tariant, verslas turi padėti bendruomenei ir, remdamasis etiško verslo veiklos principais, gauti teisingą atlygį. Įmonės misija išliko tokia pati nuo pat pradžios – prisidėti prie visuomenės etinių vertybių.

GreenF 460